Skål Kina 1700-tal famille rose snäckfötter

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅL, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose av fågel och blommor på trädgårdsklippa, fyra snäckformade fötter i turkost, gult och persika, längd 32 cm

Smärre glasyrmistor och nagg. Glasyrslitage.

250306

2014-06-01