Vas i sgrafitto Josef Ekberg

Vas i sgrafitto Josef Ekberg
Vas i sgrafitto Josef Ekberg
Vas i sgrafitto Josef Ekberg
Vas i sgrafitto Josef Ekberg
Vas i sgrafitto Josef Ekberg
Vas i sgrafitto Josef Ekberg

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

VAS, Josef Ekberg för Gustavsberg, sgrafitto, signerad och daterad J. Ekberg Gustavsberg 1919, höjd 24 cm

botten med krackelyr, smärrre begynnande mynningsspricka

250381

2014-06-01