Silver däribland Firma Svenskt tenn

Klubbat för:

1 900 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

FAT, Firma Svenskt Tenn, 1968, LJUSSTAKAR, 1 par, GRÄDDKANNA, rokokostil, SALTKAR, 2 par, STRÖARE, 1 par, DOSOR, 4 st, TÅRTSPADE, KAKTÄNGER, 2 st, PUNSCHKOPPAR, silver, föremål delvis invändigt förgyllda, vikt exkl fat och ljusstakar ca 535 g

Kuntoraportti

Monogramgravyr, slitage

250419

Päivämäärä:

2014-06-03