Carl Axel Acking skåp för Hjalmar Jacksson

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

7 000 SEK

CARL AXEL ACKING, tillskrivet, skåp, snickarmästare Hjalmar Jackson, Sverige 1940-tal, fanerat på utsidan i mahogny samt insidan i askrot och flammig björk, skuren stiliserande dekor, bakom dörrarna hyllor, nedtill klaff med inredning av lådor, brännmärkt HJJ, höjd 182, 115x45 cm, nyckel medföljer

Smärre slitage, sida med mindre repa

250580

2014-06-03