Koppar 1800-tal bl a Sèvres liknande märke
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KOPPAR med fat, 2 st, porslin, 1800-tal, bottenfärg i rosa, medaljong med handmålad figurscen, Sévres-liknande märke, höjd 8 cm, kopp, handmålad dekor med monogram DJ, möjligen Wallendorf, höjd 4,5 cm
Färgbortfall, slitage
250607
2014-06-03