Koppar 1800-tal bl a Sèvres liknande märke

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KOPPAR med fat, 2 st, porslin, 1800-tal, bottenfärg i rosa, medaljong med handmålad figurscen, Sévres-liknande märke, höjd 8 cm, kopp, handmålad dekor med monogram DJ, möjligen Wallendorf, höjd 4,5 cm

Färgbortfall, slitage

250607

2014-06-03