Ingrid Atterberg vasen Mimosa i keramik

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 000 SEK

VAS, lergods, Ingrid Atterberg för Uppsala Ekeby, "Mimosa", modell formgiven 1952, signerad ABG, glasyr i polykrom dekor, höjd 36 cm

Minimalt glasyrnagg i botten

250645

2014-06-03