Byrå senbarock
Klubbat för:
8 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BYRÅ, senbarock, 1700-tal, med uppsats, fanérad i bl a valnöt, beslag i mässing, konturerad sarg, svängda ben avslutade i kvadratiska fötter, höjd 97, 103x66 cm
Fanérbortfall, slitage, sprickor, ett lås saknas i uppsatsen, skador vid låskolv, maskstungen
250718
2014-06-06