Byrå senbarock

Byrå senbarock
Byrå senbarock
Byrå senbarock
Byrå senbarock
Byrå senbarock
Byrå senbarock
Byrå senbarock
Byrå senbarock
Byrå senbarock
Byrå senbarock
Byrå senbarock
Byrå senbarock
Byrå senbarock
Byrå senbarock
Byrå senbarock
Byrå senbarock

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BYRÅ, senbarock, 1700-tal, med uppsats, fanérad i bl a valnöt, beslag i mässing, konturerad sarg, svängda ben avslutade i kvadratiska fötter, höjd 97, 103x66 cm

Fanérbortfall, slitage, sprickor, ett lås saknas i uppsatsen, skador vid låskolv, maskstungen

250718

2014-06-06