Taklampa 1800-tal
Valmis
2014-06-06
250719
| Korkein tarjous | 1 300 SEK |
| Arviointi | 2 000 SEK |
TAKARMATUR, 1800-tal, patinerad samt förgylld brons, rik dekor med motiv av kvinnofigur i historicerande dräkt, kottar och bladornament, ljusatrapper i vit glasmassa, höjd 51 cm
Ljusatrapper med skador, senare elektrifierad