Taklampa 1800-tal
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKARMATUR, 1800-tal, patinerad samt förgylld brons, rik dekor med motiv av kvinnofigur i historicerande dräkt, kottar och bladornament, ljusatrapper i vit glasmassa, höjd 51 cm
Ljusatrapper med skador, senare elektrifierad
250719
2014-06-06