Taklampa 1800-tal

Taklampa 1800-tal
Taklampa 1800-tal
Taklampa 1800-tal
Taklampa 1800-tal
Taklampa 1800-tal
Taklampa 1800-tal

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TAKARMATUR, 1800-tal, patinerad samt förgylld brons, rik dekor med motiv av kvinnofigur i historicerande dräkt, kottar och bladornament, ljusatrapper i vit glasmassa, höjd 51 cm

Ljusatrapper med skador, senare elektrifierad

250719

2014-06-06