Meissen skålfat
2014-06-04
250818
| Klubbat belopp | 1 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅLFAT, porslin, Meissen, 18/1900-tal, delvis förgylld dekor samt blommor i emaljfärger, höjd 5,5, diameter 28 cm