Rullklaffsekretär 1800-tal

Rullklaffsekretär 1800-tal
Rullklaffsekretär 1800-tal
Rullklaffsekretär 1800-tal
Rullklaffsekretär 1800-tal
Rullklaffsekretär 1800-tal
Rullklaffsekretär 1800-tal
Rullklaffsekretär 1800-tal
Rullklaffsekretär 1800-tal

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

3 000 SEK

RULLKLAFFSEKRETÄR, 1900-talets första, gustaviansk stil, fanérad i mahogny, intarsia, fothylsor och dragknoppar i mässing, skrivskiva klädd i grön sammet, höjd 98, 48x75 cm

Smärre fanérskador, spricka, ett ben med förstärkning

250892

2014-06-05