Likörset i schatull
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SCHATULL, med likörset, omkring sekelskiftet 18/1900-talet, bestående av: 4 karaffer med propp, 15 glas, (1 saknas) i slipat glas, schatullet i mahogny och pärlemorinläggningar på svärtade kulfötter, utagbart ställ för karaffer och glas, höjd 27, 32x23 cm
Slitage
250913
2014-06-05