Likörset i schatull

Likörset i schatull
Likörset i schatull
Likörset i schatull
Likörset i schatull
Likörset i schatull
Likörset i schatull
Likörset i schatull
Likörset i schatull

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SCHATULL, med likörset, omkring sekelskiftet 18/1900-talet, bestående av: 4 karaffer med propp, 15 glas, (1 saknas) i slipat glas, schatullet i mahogny och pärlemorinläggningar på svärtade kulfötter, utagbart ställ för karaffer och glas, höjd 27, 32x23 cm

Slitage

250913

2014-06-05