Stockholmsskildring Sluss-trollen Rull 1963

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

OM SLUSSEN. AXELSSON, MALTE. Sluss-trollen Rull. Text och bild i serigrafi. Eget förlag 1963.
Tvärfolio (ca 32x63 mm). 10 signerade o. numrerade serigrafier (av11) + 2 titelblad i serigrafi. Pärmarna med påklistrade serigrafier, liksom 1 på kassetten.
Halvlinneband i original. Halvlinnekassett i original. Tryckt i 150 numrerade och signerade exemplar, detta nr 90.

1 blad (illustration i serigrafi) saknas. Bandet och kassetten solkiga och nötta.

250934

2014-06-05