Autograf av Jussi Björling

Autograf av Jussi Björling
Autograf av Jussi Björling

Klubbat för:

2 000 SEK

2 000 SEK

BJÖRLING, JUSSI (1911-1960), egenhändig autograf på randigt papper, medföljer svartvitt fotografi (8,5x6 cm) på Jussi Björling stående framför Borlänge kyrka, längre ned på pappret har Tatiana Angelini Jolin skrivit några rader " A monsieur José Scalbert..." daterad 23/8 1950.

Proveniens: Konstnären Einar Jolin och dennes hustru sångerskan Tatiana Angelini Jolin.

Pappret något nött, vikt.

251083

2014-06-06