Autograf av Jussi Björling
Klubbat för:
2 000 SEK
2 000 SEK
BJÖRLING, JUSSI (1911-1960), egenhändig autograf på randigt papper, medföljer svartvitt fotografi (8,5x6 cm) på Jussi Björling stående framför Borlänge kyrka, längre ned på pappret har Tatiana Angelini Jolin skrivit några rader " A monsieur José Scalbert..." daterad 23/8 1950.
Proveniens: Konstnären Einar Jolin och dennes hustru sångerskan Tatiana Angelini Jolin.
Pappret något nött, vikt.
251083
2014-06-06