Birgit Nilsson 4 signerade brev och kort

Klubbat för:

2 000 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

BIRGIT NILSSON. 3 egenhändigt skrivna och signerade (förnamnet) brev, varav en julhälsning, till Tatiana Collingwood (tidigare Tatiana Angelini Jolin), 1 till Michaela Jolin, (hela namnet), breven daterade bl.a. 1984, med kuvert.

Proveniens: Konstnären Einar Jolin och dennes hustru sångerskan Tatiana Angelini Jolin.

Kuntoraportti

Breven vikta, kuverten något skadade

251087

Päivämäärä:

2014-06-06