Marc Chagall L´Artiste II färglitografi
Klubbat för:
21 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
CHAGALL, Marc (1887-1985): L´Artiste II, färglitografi, 1978, signerad och numrerad Marc Chagall 17/50, 33 x 25 cm, bladstorlek 48,5x39 cm
LITTERATUR: Mourlot 929
Något gulnad och mindre färgförändringar i marginalerna efter passepartout
251112
2014-06-08