Figurin Thailand 1800-tal
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FIGURIN, förgylld brons, Thailand, 1800-tal, föreställande Buddha stående med handställningen abhaya mudra, dekor av spegelbitar, höjd 55 cm
Dekordelar saknas, mindre bristning vid fötterna
251120
2014-06-06