Tallrikar 1800-tal
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TALLRIKAR, 3 st, porslin, varierande märken: Berlin, 1850-tal, med målad dekor av Stadsmotiv, Holland, Darte, 1820-30, Paris, med målad dekor av slottsmiljö, Rysk, Nikolaus I:s period, med målad blomdekor, diameter 21-23 cm
Smärre slitage
251178
2014-06-06