Kelim Matta
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Kashgai, sannolikt, semianik, kelim, ca 294x157,5 cm,
Mittfält med flera smala bårder med stiliserade polykroma florala mönster, reciprokt mönstrad bård, kortsidorna med många smala bårder
Ställvis slitage, något smutsig, obetydliga fläckar, ställvis något fälld, smärre lagningar
251462
2014-06-07