Kelim Matta

Kelim Matta
Kelim Matta
Kelim Matta
Kelim Matta

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MATTA, Kashgai, sannolikt, semianik, kelim, ca 294x157,5 cm,
Mittfält med flera smala bårder med stiliserade polykroma florala mönster, reciprokt mönstrad bård, kortsidorna med många smala bårder

Ställvis slitage, något smutsig, obetydliga fläckar, ställvis något fälld, smärre lagningar

251462

2014-06-07