Svenska handskrifter, autografer m.m.
Klubbat för:
3 600 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
ÄLDRE HANDSKRIFTER m.m, handskrifter, autografer m.m., 1600-1800-tal, däribland August von Hartsmannsdorf, Gustaf Gabrielsson Oxenstierna, Rutger Fuchs, Claës Rålamb (daterat 1795), Carl XIII, Carl Clas Piper, Carl von Hohenhausen, C. G. Hårdh, Hedvig Ebba de la Gardie, m.fl.
Kuntoraportti
Varierande skick och skador, vissa klippta, vissa defekter.
251607
Päivämäärä:
2014-06-12