Svenska handskrifter, autografer m.m.

Klubbat för:

3 600 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

ÄLDRE HANDSKRIFTER m.m, handskrifter, autografer m.m., 1600-1800-tal, däribland August von Hartsmannsdorf, Gustaf Gabrielsson Oxenstierna, Rutger Fuchs, Claës Rålamb (daterat 1795), Carl XIII, Carl Clas Piper, Carl von Hohenhausen, C. G. Hårdh, Hedvig Ebba de la Gardie, m.fl.

Kuntoraportti

Varierande skick och skador, vissa klippta, vissa defekter.

251607

Päivämäärä:

2014-06-12