Väggpendyl 1700-tal,
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
VÄGGPENDYL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad Petter Söderman (1740-1813), Stockholm, halvslag, förgylld, träskuren dekor, krön med bandrosett, höjd ca 90 cm
Slitage, ej funktionstestad, lagningar
251637
2014-06-08