Collier 18 k guld 1800-tal

Collier 18 k guld 1800-tal
Collier 18 k guld 1800-tal
Collier 18 k guld 1800-tal
Collier 18 k guld 1800-tal
Collier 18 k guld 1800-tal
Collier 18 k guld 1800-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

COLLIER, 18 k guld, granater, Eric Nordin, Sundsvall 1852, samtliga länkar utom en stämplade, längd 39 cm, vikt ca 13,5 g

Zustandsbeschreibung

Springring ej original, en ögla saknas, tennlagningar vid granater, hängande kläppe ej ursprunglig,

251764

2014-06-10