Collier 18 k guld 1800-tal
Klubbat för:
2 000 SEK
Schätzwert
3 000 SEK
Beschreibung
COLLIER, 18 k guld, granater, Eric Nordin, Sundsvall 1852, samtliga länkar utom en stämplade, längd 39 cm, vikt ca 13,5 g
Zustandsbeschreibung
Springring ej original, en ögla saknas, tennlagningar vid granater, hängande kläppe ej ursprunglig,
251764
2014-06-10