Skål Persien 13/1400-tal

Skål Persien 13/1400-tal
Skål Persien 13/1400-tal
Skål Persien 13/1400-tal
Skål Persien 13/1400-tal
Skål Persien 13/1400-tal
Skål Persien 13/1400-tal
Skål Persien 13/1400-tal
Skål Persien 13/1400-tal
Skål Persien 13/1400-tal
Skål Persien 13/1400-tal
Skål Persien 13/1400-tal
Skål Persien 13/1400-tal

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅL, Persien, 13/1400-tal, turkosglaserat lergods, insidan med sgrafittodekor, höjd 8, diameter 17 cm

Skador, renoverad och kompletterad.

251886

2014-06-10