Spegel Louis XV stil

Spegel Louis XV stil
Spegel Louis XV stil
Spegel Louis XV stil
Spegel Louis XV stil

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPEGEL, sekelskiftet 1900, Louis XV stil, förgylld dekor, etikettmärkt Joh Gustafsson förgyllare och glasmästare Stockholm Hamngatan 36, glaset märkt St-Gobain Chauney & Cirey, höjd 148 bredd 55 cm

Slitage, dekorbortfall, renoverad

251992

2014-06-11