Bordsuppsats 1800-tal
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BORDSUPPSATS, 3 dlr, 1800-talets andra hälft, bordsur och 1 par kandelabrar för 2 ljus vardera, Louis XVI-stil, förgylld metall, bemålad emaljtavla med romerska siffror samt landskapsmotiv, verket märkt H&F Paris 5945, på förgyllda träsocklar, höjd inkl. socklar 35-38 cm, 3 extra socklar medföljer
Smärre slitage, ej funktionstestad
252015
2014-06-12