Bägare silver Arboga 1800-tal
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BÄGARE, Carl Fredrik Seseman, Arboga 1801, BÄGARE, Carl Petter Åberg, Arboga 1816, silver, cylindriska, invändigt med spår av förgyllning, höjd 7 resp 8,5 cm, vikt ca 190 g
Initialer, bottnar med spår av klistermärken
252121
2014-06-15