Bägare silver Arboga 1800-tal

Bägare silver Arboga 1800-tal
Bägare silver Arboga 1800-tal
Bägare silver Arboga 1800-tal
Bägare silver Arboga 1800-tal
Bägare silver Arboga 1800-tal
Bägare silver Arboga 1800-tal
Bägare silver Arboga 1800-tal
Bägare silver Arboga 1800-tal

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BÄGARE, Carl Fredrik Seseman, Arboga 1801, BÄGARE, Carl Petter Åberg, Arboga 1816, silver, cylindriska, invändigt med spår av förgyllning, höjd 7 resp 8,5 cm, vikt ca 190 g

Initialer, bottnar med spår av klistermärken

252121

2014-06-15