Supkalkar supkopp silver
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SUPKALKAR, 2 st., 1826 och 1809, svisselerad dekor, höjd 11,5-12 cm, SUPKOPP, med handtag, 1809, silver, vikt ca 90 g
Supkopp med omfattande skador/bristningar, kalkar med lagningar, bucklor, mynningskant sned
252140
2014-06-15