Bengt Eklund Gävlekonstnär
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
EKLUND, Bengt (Gävle, 1916-1989): Fjällmotiv, signerad Eklund, olja på duk, 80x98 cm
Historik: Brynäsgruppen var ett konstnärskollektiv som var verksamt i Gävle från slutet av 1930-talet och 10 år framåt.
252205
2014-06-16