Klubbat för:
400 SEK
1 500 SEK
EKLUND, Bengt (Gävle, 1916-1989): "Ön", signerad Eklund, olja på duk, 80x92 cm
Historik: Brynäsgruppen var ett konstnärskollektiv som var verksamt i Gävle från slutet av 1930-talet och 10 år framåt.
252212
2014-06-16