B Eklund gävlekonstnär
Klubbat för:
1 500 SEK
1 500 SEK
EKLUND, Bengt (Gävle, 1916-1989): Kustmotiv, signerad Eklund, olja på duk, 92x89 cm
Historik: Brynäsgruppen var ett konstnärskollektiv som var verksamt i Gävle från slutet av 1930-talet och 10 år framåt.
252232
2014-06-16