B Eklund gävlekonstnär
Klubbat för:
350 SEK
Arviointi
1 200 SEK
Kuvaus
EKLUND, Bengt (Gävle, 1916-1989): "Isen driver bort", signerad Eklund, olja på duk, 80x65 cm
Historik: Brynäsgruppen var ett konstnärskollektiv som var verksamt i Gävle från slutet av 1930-talet och 10 år framåt.
Kuntoraportti
252246
Päivämäärä:
2014-06-16