B Eklund gävlekonstnär

B Eklund gävlekonstnär
B Eklund gävlekonstnär
B Eklund gävlekonstnär
B Eklund gävlekonstnär
B Eklund gävlekonstnär
B Eklund gävlekonstnär
B Eklund gävlekonstnär
B Eklund gävlekonstnär
B Eklund gävlekonstnär
B Eklund gävlekonstnär
B Eklund gävlekonstnär
B Eklund gävlekonstnär

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

EKLUND, Bengt (Gävle, 1916-1989): (3 st) Naturvyer, signerade Eklund, en daterad -83, akvareller, 43x59, 46x64, 52x70 cm
Historik: Brynäsgruppen var ett konstnärskollektiv som var verksamt i Gävle från slutet av 1930-talet och 10 år framåt.

252254

2014-06-16