Snedklaffsekretär Louis XV stil
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SNEDKLAFFSEKRETÄR, sk "Bonheur du Jour", 1800-talets slut, Louis XV-stil, Frankrike, etikettmärkt från antikhandeln Jean Treanton Morlaix Frankrike, fanérad med bland annat palisander, intarsia i form av växtornamentik, beslag i mässing, höjd ca 99, 83x50 cm
Fanérskador, fanérlagningar, torrsprickor
252347
2014-06-13