Gert Marcus skulptur bemålad betong

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

MARCUS, Gert (1914-2008): skulptur, Kuber - vit, grått, svart, signerad och daterad GM -57, bemålad betong, 12,5 x 28 x 15 cm, utförd 1957
UTSTÄLLD: Gert Marcus imaginarius, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 1965, katalognr 79, avbildad i utställningskatalogen

252409

2014-06-13