Golvur England
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
GOLVUR, England 1700-talets andra hälft, urverk med månfas, sekund, datum, märkt Mich Wilde Wakefield, fodral i mahogny, beslag i mässing, höjd 219 cm
2 lod samt pendel finns, dekorbitar saknas. skador
252449
2014-06-15