Matservis Meissen
Klubbat för:
48 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
MATSERVIS, ca 90 dlr, porslin, Meissen, 1900-tal, bestående av: 18 bordstallrikar 21 cm diameter, 27 mattallrikar 25 cm, 18 assietter, 18 mockakoppar/17fat, 2 saltkar, 4 uppläggningsfat varav ett med längd 60 cm, terrin med lock, karott med lock, skål, såsslev
En terrin med kantnagg
252472
2014-06-15