Matservis Meissen

Matservis Meissen
Matservis Meissen
Matservis Meissen
Matservis Meissen
Matservis Meissen
Matservis Meissen
Matservis Meissen
Matservis Meissen
Matservis Meissen
Matservis Meissen
Matservis Meissen
Matservis Meissen

Klubbat för:

48 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

MATSERVIS, ca 90 dlr, porslin, Meissen, 1900-tal, bestående av: 18 bordstallrikar 21 cm diameter, 27 mattallrikar 25 cm, 18 assietter, 18 mockakoppar/17fat, 2 saltkar, 4 uppläggningsfat varav ett med längd 60 cm, terrin med lock, karott med lock, skål, såsslev

En terrin med kantnagg

252472

2014-06-15