Fiskgryta sent 1800-tal
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
FISKGRYTA, 1800-talets senare del, koppar, J&CG BOLINDER Stockholm, invändigt förtennad, med hänklar, senare benställning i svärtat smide, höjd inkl benställning 47 diameter 51 cm
Bruksslitage
252647
2014-06-16