Fiskgryta sent 1800-tal

Fiskgryta sent 1800-tal
Fiskgryta sent 1800-tal
Fiskgryta sent 1800-tal
Fiskgryta sent 1800-tal
Fiskgryta sent 1800-tal
Fiskgryta sent 1800-tal
Fiskgryta sent 1800-tal
Fiskgryta sent 1800-tal

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FISKGRYTA, 1800-talets senare del, koppar, J&CG BOLINDER Stockholm, invändigt förtennad, med hänklar, senare benställning i svärtat smide, höjd inkl benställning 47 diameter 51 cm

Bruksslitage

252647

2014-06-16