Flintlåspistol 1700-talets andra hälft
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FLINTLÅSPISTOL, 1700-talets andra hälft, Jönköping, oktagonalt kammarstycke med gravyr och P-stämpel, graverat lås, helstock med graverade mässingsbeslag och hornnäsa, längd 36 cm
Omfattande skador, lösa delar medföljer
252818
2014-06-17