Flintlåspistol 1700-talets andra hälft

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FLINTLÅSPISTOL, 1700-talets andra hälft, Jönköping, oktagonalt kammarstycke med gravyr och P-stämpel, graverat lås, helstock med graverade mässingsbeslag och hornnäsa, längd 36 cm

Omfattande skador, lösa delar medföljer

252818

2014-06-17