Matservis Kåge Lyx

Matservis Kåge Lyx
Matservis Kåge Lyx
Matservis Kåge Lyx
Matservis Kåge Lyx
Matservis Kåge Lyx
Matservis Kåge Lyx
Matservis Kåge Lyx
Matservis Kåge Lyx

Klubbat för:

7 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

MATSERVIS, 91 dlr, Wilhelm Kåge, "Lyx", Gustavsberg 1925-1940, bestående av: 21 mattallrikar, 23 sopptallrikar, 21 assietter, 18 desserttallrikar, soppterrin med lock, såsskål, 2+1 karotter samt 1+1 uppläggningsfat, vattenkanna, märkta GUSTAVSBERG LYX KÅGE

Extra medföljande tallrikar med mindre nagg 1 sopptallrik, 3 mattallrikar, 3 assietter, 6 desserttallrikar, såsskål med lagning, 1 karott gulnad

252961

2014-06-18