Värmefat Qianlong (1736-95)

Värmefat Qianlong (1736-95)
Värmefat Qianlong (1736-95)
Värmefat Qianlong (1736-95)
Värmefat Qianlong (1736-95)
Värmefat Qianlong (1736-95)
Värmefat Qianlong (1736-95)
Värmefat Qianlong (1736-95)
Värmefat Qianlong (1736-95)

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VÄRMEFAT, porslin, Kina, 1700-tal, oktagon form, delvis förgylld dekor i famille rose med motiv av monogram GJ och blomsterranka, längd 28 cm

Smärre bränningsfdefekter

253180

2014-06-19