Skrivklaff 1700-tal
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKRIVSKÅP, 1700-tal, nordeuropa, ek, intarsia, skrivklaff med bakomvarande låda, beslag i brons, höjd 233, 134x60 , nycklar(2) medföljer,
PROVENIENS: skådespelaren Carl och Viveka Billquist dödsbo
Kompletterad, slitage, senare inredning, bakstycke med 2 hål
253393
2014-06-21