Skrivklaff 1700-tal

Skrivklaff 1700-tal
Skrivklaff 1700-tal
Skrivklaff 1700-tal
Skrivklaff 1700-tal
Skrivklaff 1700-tal
Skrivklaff 1700-tal
Skrivklaff 1700-tal
Skrivklaff 1700-tal
Skrivklaff 1700-tal
Skrivklaff 1700-tal
Skrivklaff 1700-tal
Skrivklaff 1700-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SKRIVSKÅP, 1700-tal, nordeuropa, ek, intarsia, skrivklaff med bakomvarande låda, beslag i brons, höjd 233, 134x60 , nycklar(2) medföljer,
PROVENIENS: skådespelaren Carl och Viveka Billquist dödsbo

Kompletterad, slitage, senare inredning, bakstycke med 2 hål

253393

2014-06-21