Vitrinskåp i Louis XVI stil
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP, Louis XVI-stil, 1900-talets mitt, fanérad med bl a mahogny, intarsiadekor av stiliserade festonger, öppningsbart krön med meanderbård, 3 bakomliggande glashyllor, nedåt avsmalnande ben med mässingsavslut, höjd 153, 72x33 cm, nyckel finns
Något blekt, fanérskador, skador och nagg i hörn på glashyllorna
253417
2014-06-21