Oscariansk ampel

Oscariansk ampel
Oscariansk ampel
Oscariansk ampel
Oscariansk ampel

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

AMPEL, oscariansk, 1800-talets slut, för 6 ljus, gjuten mässing, delvis bronserad, behängd med slipade prismor, elektrifierad med 3 ljuspunkter, höjd ca 97 cm

Skador varav 1 prisma trasig

253419

2014-06-21