Oscariansk ampel
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AMPEL, oscariansk, 1800-talets slut, för 6 ljus, gjuten mässing, delvis bronserad, behängd med slipade prismor, elektrifierad med 3 ljuspunkter, höjd ca 97 cm
Skador varav 1 prisma trasig
253419
2014-06-21