Taklampa jugend i smide

Taklampa jugend i smide
Taklampa jugend i smide
Taklampa jugend i smide
Taklampa jugend i smide
Taklampa jugend i smide
Taklampa jugend i smide

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

TAKARMATUR, jugend, 1900-talets början, patinerat stål, dekor av blommor, gult tyg, 5 ljuspunkter, höjd ca 100, diameter 55 cm

Senare tyg, slitage, förlängd med senare kedjor, ej funktionstestad

253421

2014-06-21