Taklampa jugend i smide
Valmis
2014-06-21
253421
| Korkein tarjous | 1 200 SEK |
| Arviointi | 2 500 SEK |
TAKARMATUR, jugend, 1900-talets början, patinerat stål, dekor av blommor, gult tyg, 5 ljuspunkter, höjd ca 100, diameter 55 cm
Senare tyg, slitage, förlängd med senare kedjor, ej funktionstestad