Ljuskrona Maria Teresia 8-armad

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, 8-armad, av Maria Teresia-typ, bronserad metall med glasklädda armar, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 100, diameter 63 cm

Bruksslitage

253422

2014-06-21