Spelbord 1700-tal England
2014-06-21
253424
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SPELBORD, 1700-tal, England, fanérat med mahogny, skinnklädd skiva med hål för spelmarker, en låda, cabrioleben, 73, 81x39cm
PROVENIENS: Antikhandlare Gully Klingberg, Druvan antik, Stockholm
Renoverat och kompletterat slitage