Damarmbandsur i 18 k vitguld

Damarmbandsur i 18 k vitguld
Damarmbandsur i 18 k vitguld
Damarmbandsur i 18 k vitguld
Damarmbandsur i 18 k vitguld
Damarmbandsur i 18 k vitguld
Damarmbandsur i 18 k vitguld

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

DAMARMBANDSUR, 18 k vitguld, ca 1920, mekaniskt urverk, boett med rosenstenar samt svarta stenar, senare armband i 18 k vitguld märkt L.U.C, blånerad visare, boett nr: 14152, 10183, diameter 23 mm, vikt ca 33 g,

Skador och slitage, ej funktionstestad, saknar krona, sannolikt senare bakboett i rödguld

253504

2014-06-25